10.02.2017 - 08:51Jan Bílek
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 59 x

Flamengo 2.0 přestřílelo Futsal Tisno

Utkání, které začalo krátce před dvacátou hodinou, bylo přehlídkou krásných akcí s velkým počtem branek. Vítěz malé kopané VM udolalo chorvatského soupeře 9:6

Již od prvních minut bylo jasné, že nás čeká velmi útočný futsal. Ve 3. minutě otevřel skóre kapitán domácích Luboš Prchal. Vedení Flamenga nevydrželo dlouho, neboť v 6. minutě chorvatský tým vyrovnal. Jenže ani ne za celou minutu bylo vedení opět na straně Flamenga, a to když si Matěj Sysel kličkou vychutnal brankáře. V 15. minutě se zaskvěl domácí brankář Vlk, který vytáhl dalekonosnou střelu chorvatského kapitána. O dvě minuty později vyslal Polanský krásnou přihrávkou do šance Pepu Lázničku, který však minul. Ve 20. minutě proběhla téměř totožná akce, ovšem tentokrát zahrozili Chorvaté. Navýšení skóre zařídil ve 21. minutě Sysel, který vybojoval míč a zamířil přesně. O tři minuty bylo pro domácí ještě veseleji, na 4:1 zvyšoval Jarda Kubec, který dostal přesnou přihrávku od brankáře Vlka. Vypadalo to, že poločas skončí tímto poměrem, jenomže chorvatský tým nic nezabalil a dvěma slepenými brankami ve 28. a 29. minutě zkorigoval na 4:3

Z kraje druhého poločasu mohli podtrhnout vedení Flamenga Ráček s Polanským, akce bohužel pro domácí skončila na rukavicích brankáře hostí. V 35. minutě vidí žlutou kartu gólman domácích, když zasáhl rukou mimo brankoviště. Z následného přímého kopu nevzniklo žádné nebezpečí. Co se Polanskému nepovedlo na začátku druhého poločasu, zvládl ve 40. minutě, kdy vystihl špatnou rozehrávku soupeře a bezpečně proměnil. O minutu později bylo ještě veseleji. Pártl střelou na zadní tyč zvýšil náskok na 6:3. Ve 42. minutě předvedl krásnou individuální akci Polanský, kdy obešel tři protihráče a naservíroval míč Syslovi před prázdnou bránu. Matěj Sysel završil hattrick a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Jenže již o 4 minuty byl výsledek opět pouze o jednu branku. Nejprve ztráta domácích na polovině hřiště a přelobování vyběhnuvšího brankáře, poté rychlý útok hostí a nakonec v 46. minutě se za obranu dostal hostující kapitán, který se tváří v tvář Vlkovi nemýlil. Rázem tak bylo skóre 7:6. V 51. minutě mohlo být dokonce vyrovnáno, ale střela Chorvatů mířila těsně vedle levé tyče. O dvě minuty později vyslal kapitán hostí další tvrdou střelu, která však orazítkovala pouze tyč a z následného protiútoku Flamengo zvýšilo na 8:6 zásluhou Pártla. Tato branka Flamengo uklidnila a vítězství si již pohlídali. Navíc v 57. minutě upravil Ráček po přihrávce Kubce na konečných 9:6